Mój INSTAGRAM

poniedziałek, 6 lutego 2017

Puddi puddi


Siemanko 👀
Dziś mam dla Ciebie przepis🍴 na zdrowy i syty deser. Wygląda świetnie, a smakuje jeszcze lepiej 😁 Gwarantuję, że gdy raz spróbujesz, przepis ten zostanie Ci w pamięci na dłuuugi czas.

Na dwie porcje potrzebujesz:

  • 200 ml mleka (krowiego lub roślinnego)🐄
  • 3 łyżki nasion chia
  • 1 łyżkę płynnego miodu🍯
  • owoce, np. banan, kiwi, truskawki, maliny etc.🍓🍌Sposób przygotowania:

Przygotuj jakieś naczynie, wlej do niego mleko i miód, wsyp nasiona. Wszystko dokładnie wymieszaj i odstaw. W ciągu pierwszych 30 minut tężenia przemieszaj kilka razy. Najlepiej włożyć to do lodówki na całą noc, aby zgęstniało do odpowiedniej konsystencji. Rano możesz przygotować mus ze świeżych owoców. Weź przezroczystą szklankę lub kubek i ułóż warstwy jak tylko chcesz. Ja na spodzie mam mus z truskawek, następnie warstwę puddingu, znów trochę musu, a na wierzchu pokrojone banany i kiwi. Możliwości jest mnóstwo, wszystko zależy od Twojej wyobraźni i smaku. Kombinuj, twórz i próbuj. 

Deser idealnie nadaje się na drugie śniadanie, czy podwieczorek. Nasiona chia mają w sobie dużo kwasów Omega-3, magnezu czy wapnia, przez co korzystnie wpływają na zdrowie. Nie należy jednak przesadzać z ich dzienną dawką, dla dorosłych jest to około 30 gramów.


Jest to tak łatwe, że poradzi sobie nawet kuchenny laik 😁Zapraszam Cię na mój instagram 📷, którego znajdziesz u góry strony 👌


Smacznego❕❕

1 komentarz: